Залиште свій номер, ми вам передзвонимо


Калькулятор вартості

Енергія майбутнього: що робити, коли закінчаться нафта, газ та вугілля

03.11.2021

Якось Олександр Сергійович Пушкін написав: Пишу, читаю без лампади, і вулиць видяться громади. На щастя, 2021 року лампада не потрібна, як і свічка, адже є електрика. Але вчені впевнені, що так не завжди буде. Газ, вугілля та нафта не є вічними, рано чи пізно запаси Землі вичерпаються. Що тоді прийде на зміну звичним для нас джерелам енергії.

Здається, що замінити нафту не можна, адже з неї не тільки пальне роблять, а й інші продукти, якими ми з вами користуємося щодня. Продукти нафтопереробки зустрічаються скрізь: від будівництва до продуктів харчування та лікарських препаратів.

Вугілля та газ – природне паливо, яке ми використовуємо для обігріву. І відмовитися від них не можна, тому що клімат нашої країни не дозволяє цілий рік ходити у шортах і футболках. Відповідно, вихід один – шукати альтернативні джерела енергії.

Вчені робили ставки на атомну енергетику. Мовляв, вона може замінити більшість джерел енергії. Але трагедія на Чорнобильській АЕС поставила під сумнів думку вчених.

На другому місці після атомів заміну вуглеводню бачили у воді: гідроелектростанції могли стати чудовим джерелом енергії. Але й тут вийшов промах: для будівництва ГЕС як мінімум потрібні джерела води, а вони не всюди є. Відповідно користуватися благами ГЕС вийде у дуже обмеженого кола людей.

Сьогодні одним із найперспективніших напрямків вироблення енергії є вітроенергетика. Цей вид отримання чистої енергії не потребує певних природних явищ (води, вулканів тощо) і може використовуватись у будь-якій країні.

Також одним із перспективних напрямків є біоенергетика. З гною, сміттєзвалищ, тирси та стружки щорічно можна отримувати близько 300 млн МВт/год. Водночас рівень реальної утилізації не перевищує 10%.

Ну, а сонячна енергетика – це, мабуть, найпопулярніший варіант отримання енергії в усьому світі. Наприклад, обсяг сонячної генерації у Німеччині досяг 30 ГВт. За допомогою сонячної енергії можна спокійно обігрівати будинки навіть у найсильніші морози. Для цього потрібні лише якісні сонячні батареї, які акумулюватимуть енергію. У такому разі Україна зможе повністю відмовитись від природного газу для населення.

 

 

Запит прайс-листа

Залиште ваші контактні дані


Бажаєш отримувати актуальні ціни на паливо та новини нафтового ринку? Підписуйтесь на наш Телеграм!

UNTK
+38 044-344-9-148office@untk.com.ua02000, КИЇВ, ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОН, ВУЛИЦЯ ЄВГЕНА КОНОВАЛЬЦЯ, БУДИНОК 36Д